O Nas

Jesteśmy uczniami trzeciej klasy Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku w zawodzie technik informatyk. Staramy się codziennie poszerzać naszą wiedzę, a także czynnie uczestniczyć w życiu szkoły i regionu.

Gdy usłyszeliśmy o projekcie "Młodzi dla wolności" dość szybko podjęliśmy decyzję, by wziąć w nim udział. Realizacja wyglądała na dość prostą, jednak jak się potem okazało, było zupełnie inaczej. Włożyliśmy wiele pracy w poszukiwanie materiałów
w wielu źródłach w naszym mieście. Na całe szczęście mogliśmy liczyć na pomoc takich instytucji jak : Biblioteka Publiczna we Włocławku, Biblioteka Pedagogiczna we Włocławku, Biblioteka Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, Muzeum Ziemi Kujawskiej, Biblioteka Diecezjalna oraz Włocławskie Archiwum. Znalezione tam dane udało się zweryfikować dzięki pomocy kilku działaczy
z tamtych lat, a mianowicie pana Dariusza Jaworskiego, Zenona Sieradzińskiego, Wojciecha Kwiatkowskiego. Zgodzili się Oni porozmawiać z nami i dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat realiów tamtych czasów. Podczas realizacji projektu zdaliśmy sobie sprawę, jak mało wiemy na temat tych niezwykle ważnych dla Polski i naszego regionu wydarzeń. Na naszej stronie umieściliśmy informacje, które naszym zdaniem, powinien znać każdy mieszkaniec naszego regionu.

Do naszej grupy należą:

Kamil Andrzejewski